אודותי :]

חי-לי שמש

מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי את המטבח.
לשמחתי, ההורים שלי תמיד אפשרו לאחים שלי ולי לעשות ולנסות כל מה שבא לנו במטבח. 
אמא שלי, שנולדה בהונגריה, והתחתנה עם אבא שלי שנולד בעיראק- תמיד בישלה מגוון רחב של מאכלים- ממאכלים הונגריים מסורתיים, למאכלים עירקיים שלמדה מבנות המשפחה ועד למאכלים של עדות שונות וגם כאלה שהמציאה בעצמה.
אבא שלי, מלך הטיגונים של המשפחה, לא מוותר לעולם על הסביח המסורתי של שישי בצהריים (ולמי שפספס בצהריים- יש השלמה בארוחת ערב שבת) ואוהב לבשל דברים מהירים, טעימים עשירים בתבלין האהוב עליו- אבקת קארי.
לפני כמה שנים, גילינו שלבן הזוג שלי יש מחלה כרונית ושמאכלים העשירים בחלבונים מהחי (כמו בשר ועוף למשל) מחמירים את התקפי המחלה. בלי קשר למחלה, התחלנו לקרוא וגילינו (להפתעתי!) שמוצרי חלב ממש לא בריאים (כן כן, אני האמנתי לפרסומים המאסיבים שאומרים שזה טוב לבריאות).
בקיצור- החלטנו להיות טבעונים. זו הייתה החלטה פשוטה ועשינו את המעבר לטבעונות באופן די מיידי במאי 2013. 
ההתחלה לא הייתה קלה בכלל, אני זוכרת רגע אחד מכונן בו סיימנו לעבוד בשעה די מאוחרת, היינו רעבים ממש ומצאנו את עצמינו די אבודים ופשוט לא יודעים איפה אפשר ללכת לאכול.
באותו רגע החלטתי שזה לא יקרה יותר. התחלתי לקרוא המון ולעקוב אחרי כל פרסום של מסעדה ידידותית או טבעונית שנפתחת, קראתי וניסיתי המון מתכונים וגיליתי עולם מופלא של חומרי גלם שמעולם לא חשבתי עליהם או הכרתי אותם.
לשמחתנו, המון השתנה וממשיך להשתנות מאז אותו יום, יש היום מודעות הרבה יותר גדולה לטבעונות, כמעט בכל מסעדה יש אופציה טבעונית והמשפחות המדהימות שלנו מבשלות לנו אוכל טבעוני נפלא (כן, אפילו קציצת הירק של הסביח כבר ללא ביצים).
אז למה פתחתי את הבלוג הזה? 
רק בשנה האחרונה היו לי כמה שיחות עם אנשים שאמרו לי משהו בסגנון של- "ניסיתי להיות טבעוני אבל השתעממתי ממש מהאופציות כי פשוט לא ידעתי מה לאכול" או "אני ממש רוצה להיות טבעוני אבל זה נראה לי ממש קשה" או "טבעונות זה רעיון נהדר אבל מה לעזאזל טבעונים אוכלים?!"
אז אני כאן, כדי לרכז את כל הידע שיש לי ושאני עוד ממשיכה לצבור, כדי להמשיך ולהנגיש את הטבעונות לכמה שיותר אנשים- טבעונים ומתעניינים.
ולהיות מן מדריך לכל מי שבוחר בטבעונות (או רוצה לבחור בטבעונות) וכרגע פשוט רעב 🙂
שמחה תמיד לשמוע את דעתכם, לקבל פידבקים, שאלות ובקשות.

"כשאהיה זקן ואגסוס, אני מתכנן להסתכל אחורה על חיי ולומר – 'וואו, זו הייתה הרפתקה', ולא 'וואו, בהחלט הרגשתי בטוח'"
-טום פרסטון וורנר

"גם מסע של אלף קילומטרים מתחיל מצעד אחד"
-לאו דזה

בואו נצא יחד למסע :]